logoMobile
Zamieszkaj w ogrodzie! Tym razem to nie tylko hasło. To Zielone Bemowo.
10-11-2016

Zamieszkaj w ogrodzie! Tym razem to nie tylko hasło. To Zielone Bemowo.

14 listopada br. pierwszy w Warszawie projekt węgierskiego dewelopera Cordia trafi do sprzedaży.
Osiedle Zielone Bemowo to niepowtarzalna koncepcja: Kampinos wrasta tu w tkankę miejską. Architekci zainspirowani Puszczą przenieśli ją w zachodnią część Bemowa tworząc unikalne osiedle.
Rusza sprzedaż projektu zlokalizowanego przy ulicy Lazurowej, pomiędzy Górczewską a Batalionów Chłopskich.

Funkcjonalne i przyjazne

Zielone Bemowo to w pierwszym etapie dwa budynki, w których znajdzie się 127 mieszkań. Ich metraż waha się od 33m2 do 120m2. – Oferowany przez nas metraż jest bardzo szeroki. Najważniejszą cechą, która wyróżnia wiekszość mieszkań jest duża elastyczność w aranżacji przestrzeni: w prosty sposób można 2 pokoje zamienić na 3, a 3 pokojowe mieszkanie przeobrazić w 4 pokojowy apartament. Dodatkowo mieszkania na parterze mają 3 m wysokości. Z kolei te na najwyższym piętrze są dwupoziomowe, a część z nich dysponuje rozległymi tarasami na dachu – opisuje Michał Skwarek, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Cordia.

Budowa kolejnego etapu, na który złożą się 4 budynki ruszy w połowie 2017 roku.

Budynki zatopione w parkowej zieleni zostaną oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla jest wolne od ruchu samochodowego. Niewielka ilość naziemnych miejsc parkingowych jest wykonana w formie „zielonych” miejsc, oddających charakter osiedla. Chodniki będą szerokie, wszystkie dojścia do klatek schodowych nie będą posiadały barier przestrzennych i dostępne będą dla osób z niepełnosprawnością. Zielone Bemowo to dogodna lokalizacja: obok przystanku autobusowego i w odległości 400m od planowej stacji metra Lazurowa. Dzięki znajdującej się w pobliżu trasie S8 łatwo opuścić miasto czy udać się na drugi koniec Warszawy bez potrzeby wjeżdżania do centrum. W pobliżu znajdują się szkoły i przedszkola, sklepy, centrum handlowe czy lokalny bazarek.

Zielony i ekologiczny

Blisko 24 000 m2 powierzchni zostanie przeobrażone w miejski ogród. W pierwszy etapie zostanie posadzone ponad 200 drzew i krzewów. Inspiracja puszczą kampinoską objawia się nie tylko w nawiązaniu do lasu sosnowego z domieszką brzóz, ale również w rozrzeźbieniu terenu i różnicach wysokości nawiązujący do pagórków w Kampinosie. – Zielone Bemowo zostało przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Chodziło o stworzenie przyjaznego, zielonego miejsca w określonym miejscu. Cordia budując w innych krajach europejskich jest znana z projektów, które z jednej strony są mocno osadzone w istniejącym otoczeniu, z drugiej nawiązują do natury i wykorzystują wiele ekologicznych rozwiązań. Są przyjazne dla mieszkańców. Wszędzie kluczem do sukcesu jest poznanie oczekiwań klientów. A w tym miejscu wszyscy wskazują na brak zieleni i „przestrzeni” do życia. My taką przestrzeń stwarzamy – tłumaczy Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Cordia.

Elementy małe architektury zostały wykonane z największą starannością z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy piasek. W takim stylu zostały utrzymane ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz place zabaw dla dzieci. Inwestor zaplanował na osiedlu dwa place zabaw dla najmłodszych z unikalnym torem wodnym. Przyjęto zasadę naturalistycznego kształtowania urządzeń zabawowych z wykorzystanie naturalnych kolorów i materiałów: drewna czy lin. Place mają zapewniać dzieciom swobodę ruchu, możliwość pokonywania utrudnień terenowych typu górki czy bale. Strefa pomiędzy placami, a oknami mieszkań posiada pasy zieleni o różnej wysokości, których rolą jest izolacja hałasu. W rejonie placów zabaw zapewniono powierzchnie biologicznie czynne do swobodnej zabawy oraz wysokie drzewa dające cień. Dla dorosłych będzie zainstalowana terenowa siłownia.

Projekt został przygotowany przez Grupę 5 Architekci.

Sprzedaż rusza już 14 listopada. Biuro sprzedaży w pierwszym okresie mieścić się będzie w centrali firmy na ul. Puławskie 2, a następnie na ulicy Batalionow Chłopskich. 

Skontaktuj się z nami

Monika Wójcik

tel. 666 886 471

Aleksandra Damsz

tel. 734 175 199

Biuro Sprzedaży

ul. Batalionów Chłopskich 80 tel. 500 650 550
01-308 Warszawa, Polska

Biuro sprzedaży czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 bemowo@zielonebemowo.pl
Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Polityka cookies

Oferujemy nowe i tanie mieszkania blisko metra na sprzedaż od dewelopera Warszawa Bemowo. Kup mieszkanie w Warszawie.